Luxusní automobily, celebrity na každém rohu a taktéž celodenní program plný výjimečných filmů, představení, večírků a koncertů. Takový je 44. ročník mezinárodního filmového festivalu (MFF), nejprestižnějšího filmového festivalu ve střední a východní Evropě. Na ten se již tradičně sjely tisíce lidí, mezi nimiž začátkem tohoto týdne nechyběli ani studenti ze sokolovských středních škol.

„Je to tady báječné, musíme se hlavně vyfotit s nějakou slavnou osobností, těch je totiž všude plno,“ mínila Pavla Fraňková z Chodova, když zrovna se svými přáteli procházela kolem hotelu Thermal, jednoho ze symbolů karlovarského festivalu.

„Ve Velkém sále hotelu Thermal jsem byla v pondělí večer na thrilleru Veřejní nepřátelé s Johnnym Deppem. Jsem z toho stále naprosto unesená,“ tvrdí Bára Beranová ze Svatavy s tím, že festival je každým rokem lepší a lepší. „A to obzvláště jeho nezapomenutelná atmosféra,“ doplňuje Beranová. A možná i právě kvůli celkové náladě, která na MFF panuje, si ho každoročně nenechávají ujít ty největší světové celebrity. Ty chodí na denní rauty i noční večírky, nakupují v nejdražších obchodech anebo se zcela jednoduše procházejí po kolonádě mezi turisty, místními lidmi a návštěvníky festivalu. Ani o české představitele showbyznysu není v Karlových Varech nouze. Například s Ondřejem Hejmou ze skupiny Žlutý pes se nechal vyfotit Šimon Dvořák ze Sadova. „Líbí se mi jeho hit Nezávislá a také jeho košile,“ pousmál se před Hejmou student. Další televizní hvězdy, jako Danu Morávkovou, Ondřeje Soukupa, Aňu Geislerovou či modelku Helenu Houdovou, studenti rovněž nemohli přehlédnout.

Nejvíce je prý ale zaujal právě Ondřej Hejma a Dana Morávková. „Oba jsou hrozně sympatičtí, chovají se zcela přirozeně a nevadilo jim, že si je fotíme,“ doplňuje Standa Antoš z Lokte.

Kromě herců, modelek, moderátorů, skladatelů či rockových hudebníků nechybí na festivalu ani známí političtí představitelé. „Potkala jsem zrovna pana Paroubka, jeho ženu a psa. Ten pes byl podle mého nejsympatičtější,“ ironicky poznamenala se smíchem návštěvnice z Horního Slavkova. (kš)