„Dlouho jsem se nechal manželkou přemlouvat, abychom si pořídili druhé dítě. Nakonec mě umluvila. Jaké bylo ale naše překvapení, když nám po vyšetření ultrazvukem gynekolog sdělil, že budeme mít dvojčata. Byl to trošku šok. Ještě se stále nemohu vzpamatovat,“ vypráví dnes již s úsměvem Vlastimil Löbel ze Sokolova. Dvojnásobný přírůstek naráz do rodiny očekává se svou manželkou Janou.
Podle primáře gynekologicko–porodnického oddělení sokolovské nemocnice Petra Volšíka nejsou dvojčata žádnou vzácností. „Raritou jsou vícerčata. Ta se ale v malých nemocnicích, jakou je ta naše nerodí. Maminky posíláme do speciální kliniky. Na Sokolovsku jsou pokud si dobře vzpomínám jedna trojčata. Tuším, že bydlí v Chlumu,“ řekl Volšík.
V pořadí druhé setkání dvojčat a vícerčat se koncem minulého týdne uskutečnilo v sokolovském Baby clubu Robinson. „Přijelo celkem pět maminek s dvojčátky z celého Karlovarského kraje. Cílem setkávání je především výměna zkušeností při péči o děti,“ uvedla organizátorka setkávání Jana Karásková. „Další z řady těchto setkání se uskuteční ve čtvrtek 21. června u nás v klubu opět od 15 hodin,“ doplnila.
Rady rodičům jsou také zveřejňovány na internetových stránkách www.dvojcata.cz.