Začátek letních prázdnin se pro školáky ponese ve znamení slunného počasí. Rtuť teploměru se podle meteorologů vyšplhá až ke třicítce. Dobré zprávy hlásí i hygienici, neboť ve většině kontrolovaných koupališť nejen na Sokolovsku, ale i v celém Karlovarském kraji je voda vhodná ke koupání.
Z rozborů hygieniků, které se provádí každých čtrnáct dní, vyplývá, že jen Velký Rybník na Karlovarsku má vodu zkalenou a horší kvality.

Na Sokolovsku se lze bez problémů koupat například v Tatrovicích nebo na koupališti Michal v Sokolově. Zajet je ale možné i do sousedních regionů. I tam totiž hlásí hygienici dobrou kvalitu vody. Vzorky odebírali například z přehradních nádrží Jesenice nebo Skalka na Chebsku. Tam se měřila kvalita vody u kempu Václav a u Rybářské bašty. Výsledek? Voda je zatím čistá. Stejně je tomu na přehradě Skalka u kempu Podhoří.

Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje na svých stránkách pravidelně informuje o kvalitě vody. Podle odborníků se voda nejvíce mění k horšímu s počtem teplých dní. Pokud se začne horšit, kontroly a odběry vzorků jsou mnohem častější. Provozovatelé koupališť věří, že konečně začne ta pravá sezóna. „Počasí se zlepšilo a jsme v provozu denně, a to od 9.30 do 19.30 hodin,“ zve návštěvníky na sokolovské koupaliště Michal jeho správce Karel Kotous.

Podle meteorologa Rudolfa Kovaříka bude celý týden teplý. „Teploty se budou pohybovat kolem pětadvaceti až osmadvaceti stupňů. Očekáváme ale, že pokoří i třicítku,“ uvedl.