Zlost, roztrpčení a nadávky. To všechno se objevuje na webové diskusi Deníku v souvislosti s krajskými volbami, ve kterých lidé nejvíce přáli ČSSD. A právě to někteří čtenáři nemohou, lidově řečeno, skousnout a na internetu si patřičně vylévají svoji zlobu na všech ostatních.

„Vážení, stydím se za vás. Stydím se za to, že jsem Čech. Bohužel inteligence většiny národa je tak mizerná, že nedokážete vidět dál než na příští den. Zvolili jste stranu, která nemá volební program žádný. Která si postavila image na tom, že kritizuje práci druhých, a sama za doby své vlády neudělala vůbec nic. Přeji vám, ať jednou doplatíte na svoji negramotnost, chamtivost a stupiditu. Trápí vás 30 korun u lékaře? Tak to jste na tom už hodně, hodně zle. Je mi z vás zle. PS: Nejsem sympatizant ODS,“ prohlásil na webu Sokolovského deníku pisatel Zdeněk.

„Zdeňku, nevím, ale připadá mi, že nevíte, o čem mluvíte, a jestli se stydíte za to, že jste Čech, tak je mi vás líto. A pokud propagujete kapitál a vykořisťování ODS, aby se bohatí měli ještě líp, tak asi nevíte, o čem mluvíte. Nevím, jak byste si připadal, kdybyste dělal ve fabrice za 15 000 hrubého, splácel hypotéku a živil ženu na mateřské a dvě tři děti,“ reagoval na prohlášení Pepa.

Do debaty se zapojili i další. „Vidím, že asimilace proběhla úspěšně. Aplikace socanského CHUDÍ A BOHATÍ se uchytila. V tomto státu má každý tu možnost (rozhodne ne díky komančům v oranžovém) se svým životem něco dělat. A nemusí mít za sebou vlivného příbuzného. Jenže ono je lepší být chudý a věčně nespokojený, než být aktivní a NEchudý, co? A netvrďte mi, že ve 40 je pozdě začít,“ ozval se další čtenář, tentokrát pod přezdívkou Dobrota.
„To by mě zajímalo, kdyby všichni začali podnikat, kdo na ty současné podnikatele bude pak dělat?“ kontroval Pepe Lopéz.

„Když nebudou lidé podnikat, nebudou vytvářet pracovní místa takovejm lamám, jako jsi například ty,“ odpověděl s nadávkou místo oslovení Zdeněk.
„Zruší poplatky ve zdravotnictví! Zvýší porodné pro rodiny se sedmi dětmi a více, které permanentně neplatí nájem! Oddálí se důležité ekonomické reformy! No co, ono to chvíli vydrží, že, soudruzi? Dáte jim (krátkozrací voliči) pár věcí zadarmo, a když „náhodou“ vyhraje v příštích volbách pravice, tak znovu vystoupíte s antikampaní, že za vás by to nebylo možné,“ pokračoval ve svých úvahách Dobrota.

To ale popudilo čtenářku Markétu, která obratem odvětila: „Pane Dobroto, přečtěte si, co jste napsal. Jen nenávidíte děti a závidíte, kde není co závidět. Gratuluji Vám k Vašemu životu,“ konstatovala autorka textu.