Neziskové organizace se prezentovaly včera po celý den na náměstí Budovatelů v Sokolově. V rámci Dne neziskovek Karlovarského kraje zde jednotlivá sdružení informovala návštěvníky o své činnosti nejen na stáncích, ale i prezentacemi na velkoplošné obrazovce.
„Sešlo se zde dvacet jedna organizací působících v Karlovarském kraji. Takový zájem jsme nečekali, a narychlo jsme sháněli další stánky, kde by se mohly prezentovat,“ pochvalovala účast ´neziskovek´ organizátorka Renata Nečová. „Dopolední část byla určena pro školy. Mohly se seznámit s náplní činnosti jednotlivých organizací,“ doplnila.
Návštěvníci si také mohli v praxi vyzkoušet, jak se postiženým žije. „Připravili jsme dráhu plnou překážek a lidé ji museli projet na invalidním vozíku. Na dalším stanovišti zase zdolávali zájemci trasu pomocí roušky na očích, jako by byli nevidomí,“ doplnila Nečová.
Na jednom ze stanovišť se prezentoval i Český červený kříž. Tam měli lidé možnost nechat si změřit tlak a cukr či vyzkoušet umělé dýchání a masáž srdce na figuríně.
Kulturní část zahájil odpoledne starosta Sokolova Karel Jakobec a prezentaci spolků doprovodily postupně Sokolovský taneční orchestr, skupina bojových umění Street Fighting, rocková kapela Livid, folklorní soubor Dyleň, pěvecké sbory Chlupáči a Český západ, taneční soubor Mirákl a Samba group.
Den neziskovek v Sokolově s mottem Nikdy nevíte, kdy nás budete potřebovat se konal v rámci celorepublikové kampaně 30 dní pro neziskový sektor. Kampaň v Karlovarském kraji organizačně zajišťoval sokolovský klastr a občanské sdružení PROTEBE–live.