Zájem školáků byl velký. „Přijeli jsme až z Karlových Varů. Máme samé jedničky, tak jsme využili nabídku sokolovského bazénu,“ pochlubila se s vysvědčením v ruce Tereza Staňkovská z páté třídy. Spolu s ní přijel i nadšený prvňák Vojtěch Svatek. „Už se těším do bazénu. A ještě budu v novinách, to je super,“ smál se Vojta.

Vedení plaveckého bazénu v Sokolově tvrdí, že je mezi dětmi o plavání zdarma velký zájem. „Celodenní volný vstup pro jedničkáře je podle mého názoru nejen dobrá, ale i motivační akce pro školáky,“ řekl vedoucí bazénu Karel Koutecký. Včera bylo hodinu po rozdání vysvědčení v bazénu zhruba dvacet školáků. „Zatím přišli z řad dětí jen samí jedničkáři. A přibývají další,“ potvrdila pokladní plaveckého bazénu. Další z dětí se nezapomněly zastavit v cukrárně u náměstí Budovatelů. „Dostal jsem za vysvědčení dva kopečky zmrzliny zdarma,“ chlubil se třeťák Lukáš ze Sokolova.

Včera ovšem nechodili domů jen premianti. Rodičům dětí s horšími známkami radí odborníci, že trestat děti za vysvědčení je nesmysl. „Aby měl trest výchovný význam, měl by být udělen v době, kdy se dá situace napravit, a ne až na konci školního roku,“ řekl psycholog Jiří Bauer. Jak dodal, některé děti prožívají silný stres z očekávání, jak budou reagovat rodiče na vysvědčení. Ti by prý měli školákovi pomoci a pozitivně ho motivovat.