Stále větší zájem je o informace z portálu www.zakovska.cz (na snímku). Od počátku letošního roku je v něm zapojeno všech sedmadvacet středních škol a učilišť, jejichž zřizovatelem je Karlovarský kraj. Podle nedávno zveřejněných statistik se na něm od září zaregistrovala už téměř polovina z celkového počtu více než čtrnácti tisíc zdejších středoškoláků a rovněž přes tři tisíce rodičů.
Ti si pomocí jeho aplikací můžou mimo jiné zjistit aktuální informace o prospěchu a docházce, takže mají téměř dokonalý přehled o tom, jak jejich potomek momentálně studuje.
Tato možnost se ale nelíbí některým studentům. Petice proti spuštění portálu se například objevila na stránkách studentů sokolovského gymnázia www.ecaci.cz. „Obávali jsme se ztráty studentského soukromí,“ uvedl jeden ze studentů Kristián Šujan. Studenti o tom chtěli diskutovat i při nedávné exkurzi na karlovarském krajském úřadě. „Kamil Řezníček, který má na starosti školství, však v úřadě nebyl. Zjistili jsme však, že o éčácích vědí,“ doplnil.
Za připojení všech svých středních škol k portálu zaplatil Karlovarský kraj přibližně 1,7 milionu korun. Do dalších let pak plánuje, že do systému zapojí i všechny ostatní typy škol v regionu.