Budou stát mezi městským domem kultury a úřadem práce. Jde o společný projekt Toa Point s Národní radou zdravotně postižených ČR a Evropským institutem pro udržitelný rozvoj.

„Myslíme si, že z hlediska turistů je poloha nových veřejných záchodků lepší než těch stávajících. Nabídka je zajímavá, protože město z celkových nákladů na výstavbu v hodnotě 2,7 milionu korun zaplatí jen 230 tisíc korun,“ uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec. Jak dále upozornil, určitá rizika město nese, protože předfinancuje stavbu a rada postižených mu peníze za rok vrátí z evropských fondů. Mírné obavy způsobuje radním i fakt, že firma, která má dílo zhotovit, je radním neznámá.

„Nad tím ale převažuje argument, že budeme mít nový záchodek za velmi příznivou cenu,“ pokračoval Jakobec. Stavbě bude muset ustoupit jeden ze vzrostlých stromů. Radní v této souvislosti uvedli, že kácení čeká postupně všechny stromy u Hornického domu, protože jsou podle dendrologického posouzení přerostlé, hrozí pádem a zraněním kolemjdoucích. Vysázeny zde budou stromky nové.

A co se stane s nynějšími městskými záchodky, které slouží občanům vedle Starého náměstí?
„Uvažujeme, zda je zbouráme, zrušíme, nebo z nich uděláme něco jiného,“ dodal starosta Jakobec.