Zchátralé přístřešky autobusových zastávek s novinovými stánky již nechala odstranit sokolovská radnice. V některých částech Sokolova se tak nyní nemají cestující při čekání na autobus kam schovat před nepřízní počasí. Vše by se ale mělo v dohledné době změnit. Radní již zadali nové čekárny do výroby.

„Město už objednalo nové zastávky, ale kvůli nedostatku kapacit na trhu se to opozdilo. Ty zastávky vybudujeme pravděpodobně do konce roku,“ řekl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.

Zmiňované autobusové zastávky s novinovými stánky vybudoval před lety na pronajatých městských pozemcích na své náklady soukromý subjekt.
„Tato firma to sice vybudovala, ale nedělala údržbu, vůbec se o to nestarala. Nám se nakonec podařilo tuto firmu, respektive nástupce této firmy, dohnat a donutit je, aby si dnes už v podstatě pouze torza zastávek odmontovali,“ dodal Dvořák.

Pořízení sedmi přístřešků a jejich instalace má podle předběžných odhadů přijít řádově na statisíce korun. Přístřešky chybí například u sokolovské 2. základní školy a na sídlišti Michal