Až k minus devatenácti stupňům Celsia klesnou teploty na přelomu roku. Na Sokolovsko se tak vrátí arktická zima. Že se blíží, naznačila úterní minimální teplota. Rtuť v klimatologické stanici v Šindelové klesla na minus 16,6 stupně Celsia.

Meteorolog Rudolf Kovařík však v následujících dnech varuje před oblevou. „Očekáváme v nižších polohách dešťové přeháňky. Trpět tím budou běžkaři, neboť kvůli oblevě sníh ze stop zmizí,“ řekl. Arktické teploty se podle něj dají očekávat na začátku roku 2010. „Ochlazovat se začne už o víkendu, kdy teploty klesnou až k minus osmi stupňům. Začátkem příštího týdne však k minus patnácti až devatenácti. Navíc přes den bude kolem minus deseti. Sokolovsko si tak zřejmě připíše další lunární dny,“ doplnil Kovařík.

Smutná zpráva čeká na vlekaře v Kraslicích a Stříbrné, kteří čekají na přírodní sníh, protože nedisponují zasněžovacím systémem. Meteorologové totiž předpovídají od příštího týdne jasno až polojasno, bez sněžení. „Vše je přitom připravené. Čekáme už jen na přívaly sněhu,“ uvedl Martin Vlček z Lyžařského klubu Tatran Kraslice, který provozuje sjezdovky Krajka a Saporo. Obdobné je to i ve skiareálu Lišák ve Stříbrné, kde se vlekaři těší, až lyžaři vyzkouší novinky, kterými jsou nové turnikety a upravená nejtěžší sjezdovka. Naopak v Bublavě chrlí sněhová děla sníh díky mrazům naplno, aby mohl být zprovozněn celý areál.