V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.
“Certifikace hodnotí především nastavení standardů péče a její kvalitu na daném pracovišti. Jde například o
rychlost příjmu pacienta, rychlost a komplexnost provedení vyšetření, nebo podání léčby. V
součtu parametrů nám byl udělen takzvaný zlatý status,” říká Aleš Novák, vedoucí lékař Iktového centra a zástupce primáře Neurologického oddělení Nemocnice Sokolov. Pacient tam tedy dostane léčbu na stejné odborné úrovni, jako na kterémkoliv obdobném pracovišti v Evropské unii.
Kromě toho centrum obdrželo také certifikaci QASC zaměřenou na hodnocení kvality sesterské ošetřovatelské péče v akutní fázi centrální mozkové příhody. Při té se hodnotila poskytovaná péče v sokolovském centru za roky 2017 až 2021 a tato certifikace je platná až do roku 2025.

„Samozřejmě pro nás jako menší nemocnici je velmi důležité držet krok s těmi nejlepšími. Proto si úspěšné certifikace za rok 2021 velmi cením a věřím, že budeme úspěšní i v nadcházejících letech," zdůrazňuje Novák.
Iktové centrum Nemocnice Sokolov je jedním ze dvou pracovišť svého druhu v regionu. V roce 2021 ošetřilo
400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou, z toho většina, 86 procent, byli pacienti s cévní mozkovou
příhodou ischemického původu, tedy při uzávěru některé mozkové tepny. Specifická trombolytická léčba byla poskytnuta téměř stovce pacientů.
Iktové centrum Nemocnice Sokolov velmi úzce spolupracuje také s dalšími specializovanými pracovišti, jako je FN Plzeň, ÚVN Střešovice nebo FN Motol, například při realizaci mechanické trombektomie a některých dalších vysoce specializovaných výkonech. Spolu s nimi tak loni řešilo péči o téměř desítky nejzávažnějších sokolovských pacientů. Kromě akutní iktové péče poskytuje oddělení svým pacientům i služby neurosonografické laboratoře a cerebrovaskulární poradnu s nadregionální působností.
Sokolovská nemocnici vlastní skupina Penta, jejíž součástí je i Deník.