Obě dvě budou poměrně blízko. Před spuštěním této akce město dokonce zjišťovalo v anketě, jak náročnou opravu vozovky si lidé tam bydlící přejí. "Město při této akci výjimečně hledalo pro řidiče náhradní plochy pro parkování. Zvolili jsme dvě. Jedna bude v areálu kláštera, kde sídlí Sokolovská bytová. jako druhou plochu k odstavení vozidel lidí zde bydlících jsme zvolili část Starého náměstí," řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

Lidé v Sokolově sepsali petici. Vadí jim drogová scéna a chtějí klidné bydlení
Lidé v Sokolově sepsali petici. Vadí jim drogová scéna a chtějí klidné bydlení

Vedení města zároveň avizuje, že na Lidické nábřeží budou moci i nadále zajíždět vozidla Integrovaného záchranného systému. Bude to prý za ztížených podmínek, ale půjde to. V lokalitě sídlí také Dům pro seniory, ke kterému je však přístup i z druhé strany, právě od kláštera. Vedení města tvrdí, že si lokalitu prošlo a napočítali tam zhruba 110 parkujících aut. Dobrou zprávou pro řidiče je fakt, že mezi panelovými domy vznikne další plocha na parkování pro 16 aut.

Vozovku čeká kompletní rekonstrukce včetně vybudování dešťové kanalizace. Při pracích tam budou zároveň nainstalovány podzemní kontejnery.

O opravě komunikace rozhodovali i sami obyvatelé. V roce 2019 město hodilo všem lidem bydlícím v ulici Lidické nábřeží do schránky anketní lístky se dvěma otázkami. V té první se ptali lidí, zda souhlasí s celkovou rekonstrukcí vozovky, při které tam nebudou moci půl roku parkovat. A druhá byla, zda jim stačí udělat jen nový plynovod a drobné výspravky silnice.

Lyžařský areál Krajka v Kraslicích
Vlekaři nemohou zaručit bezpečnost lyžařů a tak končí sezonu

"Drtivá většina lidí chtěla kompletní rekonstrukci vozovky," uvedl Picka. Začínat se bude v místech za železářstvím a končit na křižovatce u Domu seniorů. Ulice však bude uzavřena celá, už od finančního úřadu.

"Jde především o to, že případní řidiči parkující v této jednosměrné ulici, by znemožnili vjezd stavební technice," upřesnila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Na Staré náměstí má nyní povoleno vjezd pouze zásobování v dopoledních hodinách. Podnikatelé leta marně usilovali o to, aby sem město pustilo auta. Nestalo se tak a v lokalitě mizel jeden podnik za druhým. Postupně mu místní začali říkat mrtvá zóna. Zbyly jen restaurace a herny. Dříve na náměstí zajížděla nejen auta, ale i autobusy, které tam měly zastávky.

Studenti policejní školy pomohou zjistit, kde se Sokolováci necítí bezpečně
Studenti policejní školy pomohou zjistit, kde se Sokolováci necítí bezpečně

Řidiči bydlící v ulici Lidické nábřeží si oddechli, že mohou parkovat poměrně blízko svých domovů. "Staré náměstí je hned vedle. Tady před domem bylo stejně nonstop plno. Sehnat jedno místo se rovnalo zázraku. Odpoledne absolutně bez šance. Silnici je třeba udělat, propadá se, je to tankodrom," řekl jeden z místních Luboš Litvák.