Na druhém největším sídlišti v Sokolově, na Michalu, začaly sloužit smíšené hlídky strážníků městské policie a státních policistů. Do ulic s nimi dokonce vyráží rovněž psovod se služebním psem. Tyto hlídky jsou určené pro tuto konkrétní lokalitu, a to na základě opakovaných stížností občanů na porušování veřejného pořádku. Starosta Sokolova Jan Picka však zdůrazňuje, že se bezpečnostní situace ve městě nezhoršila.

„Na základě opakujících se stížností na porušování veřejného pořádku v oblasti sídliště Michal bylo ze strany MP Sokolov a Policie ČR přijato opatření v podobě smíšených pěších hlídek. Hlídka provádí v každý všední den výkon služby pouze v této oblasti," potvrdil Picka. Dohlíží zde zejména na veřejný pořádek a zejména prý na narušování občanského soužití, znečišťování veřejného prostranství nebo pití alkoholu na veřejnosti. "Hlídka zde slouží od půl čtrvté do půl sedmé," upřesnil starosta. 

Dále zde, ve stejném čase, podle informací vedení města chodí policejní psovodi, které je možné vidět i v nově vybudovaném areálu sportu a zdraví či v místech, kde se vyskytují problémové skupiny. „Já bych byl velmi nerad, kdyby měli lidé z těchto informací pocit, že se v Sokolově zhoršila bezpečnostní situace. Není tomu tak. Bezpečnostní situace v Sokolově je stále na velmi vysoké úrovni. Ale zase platí, že město Sokolov, městská i státní policie chtějí jít naproti jakémukoliv zhoršení výše zmíněné situace," zdůraznil Picka.

Podle starosty dochází na sídlišti Michal často k vykupování bytů, které nejsou ve vlastnictví města. „Následně jsou byty nabízené nepřizpůsobivým občanům a o tyto občany město zájem nemá," tvrdí Picka.

V silách města není podle starosty zabránit podobným prodejům, a proto dělá podle něj Sokolov všechno pro to, aby v těchto oblastech udržel bezpečnostní standard, na který jsou občané Sokolova zvyklí.

V místě omezilo v minulosti město i provoz jedné z heren. „I když hernu zavřu, stejně jsou venku lidi a zůstávají tam. Problémy dělají venku, ne u nás v herně. To si musí ohlídat policie. Ti, co hrají, nedělají bordel. Nonstop provoz byl pro mě lepší i z důvodu ochrany mého majetku. Pokud se vyskytl problém, hned jsme volali policii," řekl Nguyen Van z herny Dukla Sport bar.