Do čtyř obcí na Sokolovsku bude i nadále zajíždět strážník sokolovské MP. Obce za jeho roční službu platí Sokolovu 250 tisíc korun. Další náklady mohou být i za případný kamerový systém napojený na pult MP Sokolov. Pořízení vlastní městské policie je pro obce drahé. Státní policie prý zase nemůže být všude.

„Chtěli jsme původně posílit hlídku v našich ulicích, ale nakonec jsme usoudili, že zůstaneme u jednoho strážníka. Bezpečnost v Březové není nejhorší a policista zde řeší většinou věci, jako je například neoprávněný zábor veřejného prostranství a podobně," říká starosta Březové Miroslav Bouda.

Strážník zajíždí do obce na pár hodin a Březová se o něj dělila se sousedním Dolním Rychnovem. Dělila se i o půlmilionové roční náklady, a to napůl. „Působení strážníka v Březové jsme vyhodnotili jako kladné. Lidé na něj mají kontakt a mohou ho zavolat. Pravidelná setkání s ním máme i my jako město," potvrdil Bouda. Ten chtěl pochválit i spolupráci s MP Sokolov.

„Když je nějaká větší sportovní či kulturní akce, které zde pořádáme na mezinárodní úrovni, městská policie zmobilizuje své síly a pomůže nám ve větší míře, za což je chválím," dodal starosta.

Obětovat peníze na podobné služby vidí vedení obcí jako smysluplné rozhodnutí. Konkrétní úkoly zadávají strážníkům na poradách, kde spolu vedení radnice a městské policie pravidelně komunikují.

„Kromě Březové bude po celý letošní rok zajíždět strážník i do Dolního Rychnova. Ve Svatavě a Lomnici je dohoda o zapůjčení strážníka do června tohoto roku," upřesnil velitel MP Petr Kubis. Černé skládky, dodržování veřejného pořádku a bezohlední řidiči. To jsou nešvary, které v těchto obcích strážníci řeší.