Husté sněžení a silný vítr zkomplikovaly dopravu na Sokolovsku. Veškerá technika krajských silničářů operovala na silnicích ještě včera po celý den. Nejvážnější situace byla na hřebenech Krušných hor, kde museli silničáři zakázat vjezd do některých lokalit.

Například včera ráno nedojel na své místo školní autobus v Libnově u Studence. Jeho řidič najel do závěje a už se nehnul. „Ihned jsme tam vyslali náš vůz, aby autobusu pomohl. I ten však měl problémy se tam dostat, a tak jsme povolali další techniku,“ sdělil hlavní dispečer krajských silničářů Josef Bulka. ČSAD do Libnova vyslala náhradní autobus. Děti se tak do školy dostaly s asi dvouhodinovým zpožděním.

Během mimořádně silné sněhové nadílky napadlo během chvíle místy až patnáct centimetrů sněhu. „Dopravu navíc komplikoval silný vítr. Museli jsme kvůli tomu uzavřít některé úseky. Neprůjezdná je komunikace z Jindřichovic do osady Háj, kam se však lidé dostanou z druhé strany z Dolních Niv,“ hlásil dispečer včera odpoledne. Například v okolí Přebuzi pak musely být nasazeny sněžné frézy. „A to v úseku Krásná Lípa – Přebuz, kde se tvořily až dvoumetrové závěje. Problémy jsme měli i na Kraslicku v okolí Počátek, kde je kvůli sněhu zúžená vozovka. Pokud se tam potkají dvě auta, jedno z nich musí začít couvat,“ doplnil Bulka s tím, že v nižších polohách je sjízdnost silnic dobrá.

Sněhová nadílka zaměstnala v Karlovarském kraji i hasiče, avšak jen mírně. „Vyjeli jsme k pěti případům, kdy pod tíhou sněhu padaly stromy,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Kalamita se podepsala i na nehodovosti, nehody si vyžádaly několik zranění. „Během čtvrtka a včerejška jsme vyjeli ke čtyřem dopravním nehodám,“ sdělila včera odpoledne mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

Policisté i silničáři vyzývají řidiče, aby byli i v následujících dnech opatrní. Meteorologové totiž předpovídají další sněhové přeháňky a místy namrzající silnice.