Na konci roku a začátku nového bylo na Sokolovsku více lidí bez práce. Za růstem stojí hned dva faktory, útlum některých sezónních prací a také ukončování pracovních poměrů na dobu určitou ke konci uplynulého roku. Míra registrované nezaměstnanosti tak v prosinci činila 12,29 %, přičemž se zvýšila o 0,53 procentního bodu.

Nejvyšší nezaměstnanost sužuje Kraslicko, kde se počet lidí bez práce během uplynulého měsíce zvýšil o 0,71 procentního bodu. Uplatnění na trhu práce tak hledá vysokých 14,36 procenta lidí. „Zvýšení míry nezaměstnanosti jsme zaznamenali i v mikroregionech Sokolov, o 0,62 na 11,82 %, Kynšperk, o 1,1 na 10,13 %, Chodov, o 0,4 na 13,9 %,“ uvedla analytička sokolovského úřadu práce Kristina Martínková s tím, že v Horním Slavkově nezaměstnanost klesla o 0,17 na 9,88 % a v Lokti setrvala na 9,94 procentech.

Na úřadech práce na Sokolovsku se aktuálně uchází o práci přes šest tisíc lidí. Volných míst je k dispozici jen několik stovek.
Nejvíce v oborech svářeč, pracovník v oblasti propagace a reklamy, zámečník, lékař, pracovník v oblasti prodeje, realitní makléř, šička, zdravotní sestra, obchodní zástupce nebo řidič nákladních automobilů.