Vyplývá to z aktuálních informací výrobců a prodejců pneumatik na našem trhu. Důvodem zdražování je dlouhodobý nárůst cen energie a surovin. To navyšuje náklady na výrobu pneumatik.

Výrobci pneumatik již oznámili, že připravují pro letošní zimní sezónu změnu ceníků a avizované zdražení. Zákazníci si tak připlatí u všech typů zimních pneumatik, a to bez rozdílu značky či rozměrů pneu. Jedná se přitom již o druhou vlnu zdražení. Ceny zimních pneumatik stoupaly už v loňském roce, kdy došlo k nárůstu zhruba o pět procent.

Pneuservisy už pociťují zájem lidí. „Zákazníci se už měsíce ptají po pneumatikách a jaké jsou jejich ceny. Chtějí samozřejmě nakoupit co nejlevněji. Asi budou letos i dříve přezouvat na zimu. Problémem ale je, že nabídka pneumatik je už poměrně omezená,“ řekl majitel autoservisu a pneuservisu v Kraslicích Michal Urban.

To potvrzují i samotní zákazníci. „Je znát, že zákazníci nezaháleli a prostě, stejně jako já, chtěli koupit levněji. Vždyť na sadě se dají ušetřit stovky korun. Gumy se však patrně ani nestačí vyrábět. Nabídka je opravdu omezená,” řekl motorista Pavel Hodina.