Neobvyklý nástup podzimu zažívá letos Sokolovsko. Důkazem toho je uplynulý víkend, kdy se teploty vyšplhaly až k pětadvaceti stupňům Celsia. Toho pochopitelně využili lidé na Sokolovsku. V obležení byly lesy, turistické a cyklistické stezky. Lidé dokonce vyrazili k vodě. „Voda zrovna teplá není, na podzim jsem se ale ještě nekoupal, tak jsem tam vlezl,” hlásil Tomáš Spurný, který vyrazil na rybník do horské Přebuzi.

V okolních lesích a dalších místech Sokolovska pak lidé vyráželi na houby. „Konečně rostou,” pochvaloval si Václav Mašek. „Za dvě hodiny jsem nasbíral celý koš,” řekl spokojeně.

Slunného počasí využili i vyznavači turistiky. S batůžky na zádech si dali dostaveníčko v Rotavě, kde se v sobotu konal pochod Rotavský permoník. Na jeho start se postavilo přes sto malých i dospělých. Ti zdolali až patnáctikilometrový úsek krušnohorskou přírodou. Zastavili se i u přírodní památky Rotavské varhany, kde si opekli vuřty a pochutnali si tradičně na chlebu se sádlem a cibulí. Řada lidí si pak užívala na zahradách. „Hned v pátek po práci jsem vyrazil na zahradu a s přáteli jsme do neděle poseděli, grilovali a užívali si tepla. Takový podzim by mohl být celý. Aspoň se nám vynahrazuje to ošklivé a studené léto,” uvedl Petr Bock z Kraslic.

Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové, která shromažďuje důležitá data o počasí, potvrdil, že nástup podzimu je teplejší než v předešlých letech. „Tolik dní za sebou teplé a slunné počasí jsem nezaregistroval ani v letošním létě. Navíc v sobotu teplota šplhala k pětadvaceti stupňům. Kdyby byla překonána, mohl bych si zaznamenat k tomuto datu rekordní teplotu,” řekl. Slunné počasí vydrží podle jeho předpovědi ještě do poloviny týdne.