Bezohlední řidiči brání kvůli stání na točnách technice silničářů v úklidu zasněžených silnic. Včera kvůli tomu zapadl autobus na silnici u Studence. Dispečer krajských silničářů Josef Bulka proto apeluje na motoristy, aby auta parkovali tam, kde mají. O pomoc se silničáři začnou obracet na policii.

„Problém je s točnami na řadě míst v kraji. Když nějakou uklidíme od sněhu, abychom se tam mohli otočit, začnou tam parkovat auta, místo aby si uklidili místa u svých domů. Technika pak nemá šanci se otočit a pokračovat v úklidu silnic,“ vylíčil Bulka. Poukázal na včerejší případ, kdy se těžká tatra nemohla otočit ve Studenci nad Olovím a řidič musel několik kilometrů couvat. „Lidé si musí uvědomit, že tam jezdíme kvůli nim, aby měli silnice průjezdné. Takto můžeme jen stěží zajistit sjízdnost. Příkladem je právě zapadlý autobus, kdy silnice nemohla být protažena jen proto, že se tam řidič nedostal kvůli zabrané točně,“ pokračoval. Situaci se silničáři rozhodli zatím řešit s vedením Oloví. Vše se ale opakuje, a tak se kvůli špatně stojícím autům začnou obracet na policii.

Obdobný problém mají silničáři například i v Bernově u Krajkové. „Těch míst bychom však našli mnohem více,“ doplnil Bulka. Silničářům se v uplynulých dnech dařilo udržet sjízdnost silnic v regionu. Upozorňují však na hrozbu v podobě pádu stromů. Ty se pod tíhou sněhu začínají ohýbat. Varují pak také před jízdou do horských oblastí, kde jsou místy zúžené jízdní pruhy. Lidé by se tam rozhodně neměli vydávat bez zimního vybavení.