Silničářům na Sokolovsku se již podařilo zprovoznit všechny úseky, které byly kvůli sněhové kalamitě uzavřené. Neprůjezdné byly komunikace z Přebuzi na Jelení a z Jindřichovic do osady Háje, kde se tvořily sněhové jazyky. „Posledním úsekem, kde jsme operovali, byly právě Jindřichovice, kam jsme poslali sněžnou frézu. Provoz se tam podařilo obnovit ve čtvrtek kolem dvaadvacáté hodiny,“ řekl včera dispečer krajských silničářů Josef Bulka.
I přes další přívaly sněhu byla včera podle jeho slov situace mnohem klidnější. Podařilo se udržet sjízdnost všech silnic. Frézy ještě bojovaly se sněhem na rozhraní chebského a sokolovského okresu v oblasti Lazy a Dvorečky.

Bulka vyzval motoristy k maximální opatrnosti. Kromě dalších sněhových přeháněk se totiž očekává i déšť. „Vozovky tak budou namrzat,“ doplnil s tím, že opatrní musí být řidiči například i v okolí Slavkovského lesa, kde se mohou tvořit sněhové závěje.

Sněžení se opět zapíše do statistik nehodovosti. Jedna havárie se včera ráno stala na rychlostní silnici R/6 u Březové. Řidič se tam pokoušel předjet kamion. Skončil ale ve svodidlech.