Pádla vzali do rukou, aby se rozloučili s letošní sezónou a společně s ostatními uzamkli řeku Ohři. Ačkoli vládlo chladnější počasí, sluneční paprsky se postaraly o to, aby dobrá nálada nezamrzla.

„Upozorňuji vás, že s sebou nemám žádné suché oblečení. S namočením vůbec nepočítám. Takže na vás spoléhám, že se nepřevrhneme,“ smál se jeden z vodáků a mával zvesela na ostatní. Na vodu se postupně vydalo několik lodí ovládaných nejen dospělými, ale také dětmi, na nichž bylo vidět, že vodu rozhodně nesjíždějí poprvé. Flotila loděk měla přes sebou daný cíl – loketský amfiteátr, kde na ně čekala muzika a spousta dobré zábavy. „Tradicí je, že po setmění připluje na osvíceném prámu víla a zamkne řeku Ohři,“ pověděl Míla Pražák z vodácké půjčovny Dronte.

A jaká vůbec byla letošní sezóna? „Řekl bych, že byla zvláštní. Léto jsme měli v červnu a pak koncem srpna, jinak zbytek prázdnin propršelo. Takže by se mohlo zdát, že to stálo za zlomené pádlo. Ale je fakt, že vodáci v Čechách jsou zvyklí jezdit, i když není úplně hezké počasí, takže Ohře přivítala docela dost vodáků,“ prohlásil Pražák.