Krajská organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje zahájila připomínkování autobusových jízdních řádů v regionu. Připomínky se mají projevit v nových jízdních řádech, které budou platit od 14.prosince letošního roku. Mají obsahovat číslo linky, spoje, čas odjezdu z konkrétní zastávky, den jízdy v pracovní dny, v sobotu, v neděli, denně, důvod cesty, například do zaměstnání, začátek a konec směny či místo, cestu k lékaři, do školy se začátkem a koncem vyučování, nahodile podle potřeby, sezónní cestování, odkud a kam vede trasa jízdy a kolika osob se připomínka týká.
Internetová adresa pro náměty a připomínky je pavel.beran@mu-sokolov.cz. Uzávěrka připomínek k jízdním řádům je 31. srpna.
Zdražování jízdného od prvního srpna ohlásila společnost Ligneta Karlovy Vary. Další velký dopravce Autobusy Karlovy Vary zatím zvýšení cen odložil. „Pokud by se zvyšovaly ceny jízdenek, tak nejdříve v září,“ řekl ředitel společnosti Zdeněk Suchan. „Od července však došlo k úpravě cen čipových karet. Ze 7 korun se navýšila na 8,50. Běžné jízdné zůstalo na stejné úrovni, tedy deseti korunách,“ upřesnil Suchan.