Ztráta v Karlovarské krajské nemocnici, zrušení poplatků v nemocnicích a lékárnách zřizovaných krajem a volba nového vedení strany. Taková byla témata včerejší krajské konference ČSSD, která se konala v Novém Sedle. Hostem byl také předseda strany Jiří Paroubek.
„O situaci v krajské nemocnici byl mezi delegáty velký zájem. V současné době vykazuje ztrátu ve výši 120 až 140 milionů korun. Situace je stejná jako v loňském roce. Je podáno trestní oznámení na neznámého pachatele a propad v nemocnici šetří policie,“ uvedl karlovarský hejtman Josef Novotný. „Naším cílem pro nadcházející čtyři roky je získat prostředky z centrálních orgánů či Evropské unie a pokusit se ji zmodernizovat. Nutnost pomoci nemocnici jsme zdůraznili i předsedovi strany Jiřímu Paroubkovi, který byl rovněž hostem krajské konference,“ doplnil Novotný.
Hejtman dále potvrdil dosavadní informace o tom, že veškeré poplatky pro pacienty v nemocnicích zřizovaných krajem včetně lékáren budou zrušeny počátkem února. „Pokud do té doby odsouhlasí plošné zrušení poplatků Senát a podepíše prezident, bude to pro nás nejjednodušší varianta. V opačném případě hledáme jiné cesty,“ řekl ke zrušení poplatků.
Delegáti krajské konference zároveň navrhli na funkci předsedy stávajícího Jiřího Paroubka a místopředsedy Zdeňka Škromacha, Romana Onderku, Petra Hulínského, Janu Vaňhovou, Lubomíra Zaorálka a Milana Urbana.
Předsedou karlovarského krajského výkonného výboru ČSSD zůstal po včerejší volbě Pavel Poc.