Na řidiče, kteří se o víkendu vypravili do hor, čekalo nepříjemné překvapení. Sníh, vítr a těžce sjízdné vozovky. Počasí bude podle předpovědí nestálé také v tomto týdnu.
„O víkendu nebyly tak silné sněhové přeháňky, ale situaci znepříjemňoval vítr. Problémy byly například nad Božím Darem nebo i na Kraslicku,“ konstatoval Josef Bulka, vedoucí provozního oddělení Krajské údržby silnic Karlovarského kraje. „V nížinách byly silnice poměrně hladce sjízdné, ale o to víc pak byli motoristé překvapení na horách. Počasí se v těchto dnech velmi rychle mění,“ dodal Bulka.
V dalších dnech by podle něj mohlo dělat problémy náledí. „Teploty se budou velmi rychle střídat a měly by být dešťové přeháňky, takže se dá tvorba náledí očekávat. Řidiči by proto měli být opatrní. Zhruba do středy by se měly teploty držet spíše nad nulou, ale potom se znovu očekává ochlazení,“ informoval o očekávaném vývoji silničář.
Své zkušenosti s víkendovými rozmary počasí má i řidič Tomáš Kratochvíl. „Jeli jsme s rodinou lyžovat na Neklid a vyjet od kruhového objezdu na Božím Daru k areálu bylo opravdu náročné. Vozovka byla zúžená, protože zde nemohlo jet několik aut, a viditelnost byla také dost špatná. Jsem moc rád, že jsme vše zvládli,“ svěřil se motorista. „Nejhorší je, že spousta lidí si nevyměnila pneumatiky a vyrážejí na hory na letních pneumatikách. To považuju za trestuhodné, protože nejen že riskují vlastní zdraví, ale navíc komplikují dopravu a mohou ohrozit i ty, kteří mají auto vybavené správně. Zimní výbava by se měla dodržovat,“ dodal Kratochvíl.