Před řáděním kapsářů v předvánočním období začala varovat policie na Sokolovsku. Obchody plné lidí totiž bývají pro zloděje velkým lákadlem. Policisté už zaznamenali první případ krádeže.

Ten se stal před několika dny u obchodního domu Plus v Sokolově, a to v odpoledních hodinách.
Žena tam skládala nákup z vozíku do kufru auta. Vtom ji oslovila slovensky mluvící neznámá mladá žena, která se jí ptala na cestu k jinému obchodnímu domu. „Poškozená jí ochotně cestu popsala. Žena pak poděkovala a odešla. Když se poškozená otočila zpět ke svému vozidlu, zjistila, že jí ze zavazadlového prostoru, který byl celou dobu otevřený, zmizel černý kožený batoh s obsahem. Následně se od jedné z dalších zákaznic prodejny dozvěděla, že v místě jejího vozidla byl viděn nějaký muž, který následně spěchal pryč,“ popsala mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Policisté nevylučují, že pachatelé mohou scénář zopakovat i na dalších místech. „Lidé by měli být opravdu obezřetní a pozorní,“ poznamenala mluvčí.
Zároveň varovala, aby si lidé dávali pozor i ve frontách, kde jsou lidé na sebe namáčklí. „To je ideální prostor pro kapsáře. Kabelky nebo peněženky by pak neměli nechávat v košících,“ doplnila na závěr Kávová.