Cesta na Měsíc odstartuje 3D promítání v sokolovském kině Alfa. První promítání tohoto typu v rámci celého Karlovarského kraje je naplánováno na polovinu února. Kvůli nedostatku speciálních brýlí na trhu se sice zahájení projekcí zdrželo o dva týdny, nicméně vedení Městského domu kultury v Sokolově v tom vidí i určitou výhodu.
„Vybavíme kino těmi nejmodernějšími brýlemi, které se používají teprve několik týdnů. Právě proto, že je velký zájem o 3D promítání, poptávka po brýlích převyšuje nabídku,“ vysvětlil důvody skluzu ředitel domu kultury Jan Picka.
Brýle si budou moci návštěvníci kina zapůjčit zdarma. Vedení domu kultury neskrývá obavy z toho, že se budou i ztrácet. „Věřím ve slušnost návštěvníků, pokud by brýle chtěli odcizit, k ničemu by jim nebyly. Jsou součástí zařízení, které je v rámci 3D projekce nainstalované pouze u nás,“ apeluje na návštěvníky ředitel.
Na zahájení promítání se těší nejen obyvatelé Sokolova, ale i okolních měst. „Ve 3D kině jsem byla naposledy před sedmi lety v jednom zábavním parku v Itálii. Moc se mi to líbilo. Určitě si projekci v Sokolově nenechám ujít,“ uvedla například Ester Krásová z Březové.
Právě příliv návštěvníků do města je dalším důvodem spuštění trojrozměrného promítání. „Do Karlových Varů se v létě sjíždí tisíce lidí na mezinárodní filmový festival. Právě pro ně by naše kino mohlo být velikým lákadlem,“ slibuje si Picka.
Příznivci čarodějnického učně Harryho Pottera se mohou těšit v létě na 3D promítání šestého dílu. „V nabídce distribuční firmy je i řada výukových filmů, které by mohly využívat i školy v regionu,“ doplnil ředitel domu kultury.
Náklady na digitalizaci a s ní spojené trojrozměrné promítání filmů vyjdou na zhruba čtyři a půl milionu korun. Vstupné na tuto projekci vyjde na sto třicet korun. Zpočátku chce vedení domu kultury promítat každý víkend.