Jako úspěšný hodnotí zástupci města první ročník právě skončené akce Umění v kostce. Třicet velkých dřevěných kostek bylo rozmístěno po celém městě a vlastně vytvořilo jakousi uměleckou naučnou stezku.
„Někdy až naturalistické prvky se mísily s něžným, křehkým uměním. S potěšením lze konstatovat, že výstava zaujala návštěvníky města i jeho obyvatele a již se hlásí umělci, kteří by ztvárnili svá díla v příštím roce,“ uvedla vedoucí odboru školství a kultury sokolovské radnice Romana Černíková.
„Součástí výstavy byla i interaktivní soutěž na internetových stránkách města Sokolova, která se setkala s velkým ohlasem. Nejzajímavější tři umělecká díla budou odměněna na základě hlasování občanů na internetových stránkách. Předání cen se uskuteční koncem měsíce září 2008,“ doplnila.
Výstava Umění v kostce byla součástí celého komplexu dílčích kulturních a propagačních akcí v rámci projektu Nová tvář Sokolova. „Mně osobně se díla opravdu líbila. Škoda jen, že velká část z nich se stala terčem řádění vandalů,“ zalitovala jedna ze sokolovských obyvatelek Anna Sládková.
Město Sokolov také vydalo mapy cyklotras v okolí města nebo brožuru Tipy na výlet, která propaguje to nejhezčí ve městě i širokém okolí.
Na tento projekt získal Sokolov dotaci z fondů Evropské unie.
„Celá akce Nová tvář Sokolova nebyla samoúčelná a splnila své zadání, dokladem toho jsou ohlasy nejenom na Umění v kostce, ale i na botanickou naučnou stezku v Husových sadech, na jejíž prohlídku tímto zveme občany i další návštěvníky Sokolova,“ dodala Černíková s tím, že více informací získají zájemci na internetových stránkách města Sokolova.