Slavnostní zakončení Sokolovského kulturního léta 2008 se uskuteční dnes odpoledne od 15 do 19 hodin na sokolovském Starém náměstí.
V posledním pořadu, který pořádají město Sokolov a agentura Cukulet, vystoupí folková skupina Levoruký Eda z Božičan, bluegrassová skupina BG4 z Vintířova a sokolovské seskupení Gothic Teufel se středověkou hudbou.
„Tančit budou břišní tanečnice z Domu dětí a mládeže v Sokolově. Připravena je výtvarná dílna pro děti a malý jarmark s občerstvením,“ upřesnil moderátor akce a zároveň jeden z jejích organizátorů Radomír Voznica.
Sokolovské kulturní léto 2008, které začalo 17. června, nabídlo celkem dvanáct pořadů. Zazněla hudba různých žánrů, od folku přes country, swing, dechovku až po rock.
Středověká hudba skupiny Gothic Teufel byla doplněna průvodem v historických kostýmech a středověkou slavností s historickými tanci a soubojem rytířů.
„Všichni vystupující byli z karlovarského regionu. Představili se mladí umělci a řemeslníci ze statku Bernard v Královském Poříčí,“ doplnil k průběhu akcí Voznica.
„Ostatní zájemci dostali šanci představit své umění v přehlídce Ukaž, co umíš…, která se stala velice oblíbenou a sledovanou. Pěší zóna na Starém náměstí ožila a stala se pravidelným dostaveníčkem sokolovských občanů i návštěvníků našeho města,“ dodal moderátor.
Akce ve městě budou pokračovat tradiční Hornickou poutí a Sochařským sympoziem.