Špatný stav mostů v regionu nutí radnice k na Sokolovsku k jejich opravám. Například v Sokolově chtějí radní v nejbližších letech jich nechat opravit celkem šest. Nejdráž podle odhadů vyjde rekonstrukce mostu přes řeku Ohři mezi sokolovským autobusovým a vlakovým nádražím. Dále má být opraveno pět mostů přes Lobezský potok.
„Sokolov na tom se stavem mostů není nijak dobře. Všechny zmíněné mosty jsou ve vlastnictví města. Jejich stav není havarijní, ale rýsuje se možnost na jejich opravy získat dotace,“ řekl starosta města Karel Jakobec.
Radnice zadala výběrové řízení na zpracování projektů rekonstrukcí mostů. Podle odhadu jen oprava mostu přes Ohři může stát kolem čtyřiceti milionů korun. Rekonstrukce všech šesti je odhadována až na sto milionů korun. „Je to zatím hrubý odhad. Přesnější cenu budeme znát až z projektů,“ doplnil místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. „Nemusíme dělat všechny najednou, ale chceme být připraveni, když se naskytne možnost nějaké peníze pomocí dotací získat,“ uvedl Dvořák.
Při rekonstrukci mostu přes Ohři se zřejmě bude řešit i možnost vést přes něj také cyklostezku, která by cyklisty jednoduše přivedla z areálu Bohemie na připravovanou cyklostezku do Královského Poříčí a dál na Loket a Karlovy Vary.
Až na malé lávky by po zmíněných opravách měly být všechny mosty v Sokolově ve vlastnictví města na další desítky let v dobrém stavu.
Další mosty se dočkají oprav v Chodově. Součástí bude i rekonstrukce komunikací a dokonce výstavba nové kruhové křižovatky ulic Husova a Okružní. „Můstek není přímo ve městě, ale 1,8 kilometru dál směrem na Vřesovou, těsně před Starou Chodovskou,“ upřesnil místostarosta Chodova Stanislav Pochman s tím, že kompletní opravy mostu se ujme Krajská správa a údržba silnic. „Práce by měly odstartovat v polovině dubna, záleží ale na počasí,“ doplnil Pochman.
V příštím roce by pak mělo dojít na most u vjezdu do areálu sboru dobrovolných hasičů. „V tomto případě se jedná o nejnákladnější akci. Momentálně se čeká na zhotovení projektové dokumentace, ale i na změnu územního plánu, protože to trochu zasahuje do pozemku, kde to není zcela v souladu,“ podotkl chodovský místostarosta.