Petice proti nižším výdajům na školství, které by mohlo ohrozit kvalitu vzdělávání, se dostala do rukou také učitelům na Sokolovsku. Pdagogové se zároveň obávají i demotivace pracovníků, kvůli nízkému nárůstu platů v dalším školním roce.


„Petici jsme už dostali, projednávali jsme ji a někteří naši učitelé s ní souhlasí a podepsali ji,“ potvrdila ředitelka základní školy v Lokti Gerda Míková.
Odboráři sepsali petici v dubnu a podepsalo ji už zhruba 10 tisíc lidí a učitelů. „Školství je podhodnocováno. Pokud bude inflace taková, jak se o ní mluví, je pokles výdajů na školství reálný,“ myslí si i ředitel Základní školy v ulici Školní v Horním Slavkově.


Více podpisů se učitelé rozhodli sehnat při včerejší akci, kdy vyrazili do ulic v 19 větších městech v České republice. Jedním z jejich cílů je, aby se výdaje na školství vyrovnali úrovni vyspělích zemí.


Zájemci budou mít možnost petici podepsat do 20. června. Poté o týden později ji Českomoravský odborový svaz pracovníků školství předá vládě a Poslanecké sněmovně.