Teplotní rozdíl kolem pětadvaceti stupňů Celsia zaznamenali o víkendu meteorologové na Sokolovsku. Zatímco ještě v pátek ráno ukázala rtuť teploměru pouhých pět stupňů, odpoledne se už přehoupla přes třicet. Na některých místech kraje bylo až 34 stupňů. Meteorolog ze Šindelové Rudolf Kovařík přirovnal tropické počasí k počasí ve Středomoří.

„Teploty i vlhkost vzduchu jsou, jako bychom byli u moře v Tunisku,“ řekl včera meteorolog. Teplé počasí bude podle jeho slov pokračovat, i když uprostřed týdne se mírně ochladí. „Bude kolem šestadvaceti stupňů,“ doplnil.

Odborníci před současným horkem varují. Nad republikou je totiž až o dvacet procent méně ozonu než obvykle. Znamená to, že sluneční paprsky přináší více škodlivého UV záření. Český hydrometeorologický ústav dokonce o víkendu vydal mimořádnou výstrahu pro veřejnost.

Lékaři pak zase upozorňují na to, že starší a nemocní lidé by raději měli zůstávat doma. Lidé by se pak v parnech neměli fyzicky přetěžovat a na slunci trávit více než dvacet minut.
Důležité je také dodržovat pitný režim. Lékaři doporučují až tři litry tekutin denně.