Do konce listopadu chce David Hrbáček, majitel budoucího psího útulku, který nazval po své dceři Pavlínka, zkolaudovat zařízení zvířecího hotelu ve Vítkově. Na stavbu přispívají města a obce v regionu.

„Naše město přispělo nejprve třiceti tisíci korunami na provoz. Nyní rada města odsouhlasila dalších padesát tisíc. Myslím si, že se jedná o smysluplně vynaložené peníze,“ uvedl březovský starosta Miroslav Bouda.
Psí útulek bude mít zhruba třicet kotců na ploše asi tří set metrů čtverečních. Kotce budou zděné a jejich součástí je i čistírna odpadních vod. „Jsem rád, že reagují i soukromé firmy. Jsem za každou maličkost vděčný,“ říká Hrbáček. „Praktičtí lékaři ze sokolovské polikliniky zase nasbírali granule pro kočky a pelíšky,“ doplnil David Hrbáček.

Ten letos oslovil celkem sto dva institucí se žádostí o finanční příspěvek na realizaci stavby.
Podle něj se na stavbě zařízení spolupodílejí i radnice v Sokolově, Kynšperku či Dolních Nivách. „V současné době čekám na vyjádření dalších oslovených institucí,“ doplnil Hrbáček, který si zároveň vzal hypotéku ve výši přesahující půl milionu korun. „Pokud by někdo chtěl na rozjezd útulku přispět, mám pro tento účel zřízeno konto, kam by mi lidé mohli posílat finanční pomoc. Účet je u České spořitelny a číslo je 0809710349 /0800,“ řekl Hrbáček. „Raději bych přivítal materiální než finanční pomoc,“ dodal.