Sběr šatstva a dalších nepotřebných věcí, například domácích potřeb, opět zahájilo občanské sdružení Chráněné bydlení v Sokolově na sokolovském sídlišti Vítězná.
„Sběr se koná vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 17 hodin ve Vítězné ulici v domě číslo 1340. Jedná se o bývalou kasárenskou budovu vedle autobusové zastávky městské hromadné dopravy číslo 6,“ upřesnila vedoucí sdružení Milada Bučková.
Sbírka skončí ve čtvrtek 22. listopadu.
„Poté věci převezeme do Diakonie Broumov. Odtud jsou pak po vytřídění a případných úpravách předávány pečovatelským rodinám, potřebným jedincům, charitativním organizacím v naší zemi a značnou měrou poslouží potřebným lidem v různých zemích Evropy a Asie,“ uvedla ke sbírce Bučková.
„Neodhazujte do popelnic to, co již sami nepotřebujete, na světě je mnoho chudých lidí,“ apeluje na případné dárce Bučková.
Podobnou akci chystá i Městský úřad v Březové.
„Sbírku připravuje komise sociální a zdravotní ve spolupráci s březovským Červeným křížem. Jedná se o humanitární sbírku ošacení a potřeb pro domácnost,“ uvedl starosta města Miroslav Bouda.
„Oděvy, prádlo, lůžkoviny, deky, potahy, nádobí a podobně, které již lidé nepotřebují, mohou pomoci potřebným občanům jak v České republice, tak také v zahraničí,“ doplnil Bouda s tím, že o přesném datu konání sbírky budou lidé informováni na plakátech a prostřednictvím městského rozhlasu.