Doslova z invalidních vozíků zvedli včera v podvečer členové nově vzniklé dechové kapely Březováček z Březové seniory v Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově. Kapela odstartovala sérii koncertů, které chce pro většinou staré a nemocné lidi pořádat. Včera zněly lidové písně, jako například Škoda lásky, Přes dvě vesnice nebo Šly panenky silnicí.
„To víte, zazpívali bychom si s vámi, ale pořádně neznáme slova, tak vám to nechceme kazit,“ znělo z publika.
Radost neskrývali všichni klienti, kteří se do jídelny nechali buď přivézt na vozíku, či přišli po svých. „Moc se mi koncert líbí. Těší mě, že někomu stojíme za to, aby nás potěšil,“ pochvalovala si například Vlastimila Pokorná.
Podobně hovořila i zakladatelka občanského sdružení Střípky Renata Nečová Oulehlová, která s dobrovolnicemi do zařízení rovněž pravidelně dochází.
„Je to od nich opravdu hezké. Sami se angažují a ve svém volném čase si najdou činnost, kterou udělají radost druhým,“ uvedla.
Oba subjekty nevylučují v budoucnu vzájemnou spolupráci. Společně se například chtějí podílet na pořádání mikulášské zábavy.
„Jsme rádi za každou pomoc, kterou je někdo ochoten těm našim babičkám a dědečkům poskytnout,“ pokračovala Oulehlová.
Březováček je složen z bývalých členů mládežnického souboru Pionýrská dechovka.
„Zkoušíme pravidelně jednou až dvakrát týdně v prostorách březovské základní školy. Vystoupit právě v domě pro seniory bylo spontánní rozhodnutí všech členů kapely. Určitě se rodí dlouhodobá spolupráce,“ uvedl kapelník Březováčku Lubomír Boukal. Ten se se seniory sociálního zařízení včera rozloučil příslibem dalšího koncertu. Naplánován je na úterý 9. prosince.