Husté sněžení v noci z pondělí na včerejšek opět vyhnalo do terénu veškerou techniku krajských silničářů. Kvůli nehodám museli vyjíždět i policisté. To například do Jindřichovic a Boučí. Dopravu tam zkomplikovaly zapadlé kamiony a také drobné dopravní nehody.

„I tak se nám ale dařilo zajistit sjízdnost silnic. Naštěstí jsme nebyli nucení komunikace uzavírat,“ uvedl dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Ten zároveň varoval před jízdou do hor. „Bez zimní výbavy, například do Přebuzi, je to nemyslitelné. Vhodné jsou i sněhové řetězy,“ doplnil.
Sněhová nadílka se podepsala i na nehodovosti. Bouralo se například v Boučí. „Jízdu na zasněžené silnici tam v zatáčce nezvládla jednatřicetiletá žena. Vjela do protisměru, kde narazila do protijedoucího nákladního automobilu Kia,“ informovala tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová s tím, že při střetu se nikdo nezranil. Škody však jdou do desítek tisíc. Úsek byl tři hodiny uzavřený.

Potíže hlásily i Jindřichovice. V táhlých zatáčkách tam totiž uvízlo během pondělka i včerejšího dne několik kamionů. Na vině je především i špatné obutí nákladních vozů