Na potřebu zajišťování policejních hlídek na přechodech pro chodce před sokolovskými školami i v odpoledních hodinách upozornil vedení města Tomáš Latocha ze Sokolova.

Reaguje tak na dopravní nehodu, při které počátkem února, kolem druhé hodiny odpoledne srazil na přechodu pro chodce v ulici Pionýrů autobus sedmiletého školáka.
„Byl to syn mých známých. Policie by měla hlídat přechody i odpoledne. Vždyť jde přece o zdraví dětí a na tom by se nemělo šetřit,“ říká Latocha.
Podle velitele sokolovské městské policie Zdeňka Bíny není možné strážníky k přechodům postavit i odpoledne. „Ráno hlídkují před školami tři strážníci.

U dalších škol je zase státní policie. Dříve jsme byli u 6. a 8. základní školy. Od té nehody jsme se přesunuli dolů do města, kde je větší provoz. Sloužit odpoledne není možné. To by naši lidé museli stát před školami od půl dvanácté do tří. Každému končí výuka jindy,“ argumentuje Bína.
Latocha zaslal podnět přímo sokolovskému starostovi Karlu Jakobcovi, kde dokonce nabízí své služby a rád by se stal členem hlídky, která se o bezpečí školáků v odpoledních hodinách bude starat. „Dosud mi ale nikdo neodpověděl,“ zlobí se Latocha.

Starosta města říká, že na každý podnět radnice reaguje a odpovědi zasílá zhruba do dvou týdnů od doručení. „Hlídka dobrovolníků funguje v Sokolově od prosince loňského roku. Jedná se o sokolovské studentky,“ připomíná starosta. „Pokud má někdo zájem pomáhat, tuto iniciativu vítáme. Již jednou jsme takové dobrovolníky sháněli a nikdo se nepřihlásil. Zájemci se mohou hlásit přímo na služebně sokolovské městské policie,“ doplnil Jakobec.