Sněžení a silný vítr na horách, který včera dosahoval až síly vichřice, komplikují práci silničářům. Ti v noci z neděle na včerejšek nasadili do terénu veškerou techniku. Během rána se pak na většině území podařilo zajistit sjízdnost silnic.

„Je to tu drsné,“ hlásil včera dopoledne starosta Přebuzi Antonín Čouka. Reagoval na to, že na cesty nafoukává silný vítr sníh. Tvoří se vysoké sněhové jazyky. Je tam už 80 centimetrů sněhu. „Silničáři pracují na jedničku. Práci jim však hatí vichřice. Komunikace prohrnou, a za hodinu jsou opět zaváté,“ pokračoval starosta. Zatím se ale neobává toho, že by se místní lidé ocitli odříznutí od okolí, jako tomu bylo před dvěma lety. Na pomoc tam tehdy musela přijet i vojenská technika. Starosta nicméně poukázal na to, že lidé si i tak dělají zásoby.

Silničáři varovali i před dalšími úseky, a to například v okolí Slavkovského lesa. Problémy hlásí také Rovná. „Sněhové přeháňky by měly ustat. Situace by se tak mohla zklidnit,“ řekl dispečer krajských silničářů Josef Bulka.

Podle meteorologů se však motoristé musí v týdnu připravit na další přívaly sněhu. Očekává se, že do neděle napadne až pětadvacet centimetrů. Přes den by se pak mělo výrazně ochladit. To už během zítřka.