Sněhová nadílka zaskočila řidiče v Karlovarském kraji. Místy napadly až tři centimetry sněhu. To zejména ve vyšších polohách. Zasněžená je například horská Přebuz, Šindelová nebo Boží Dar. Sněžilo ale i v nižších polohách, což je podle meteorologů zhruba v polovině října neobvyklé.

Do ulic musela poprvé vyjet technika krajských silničářů se zimní výbavou. „V horských oblastech jsme sníh odklízeli a začali solit,“ řekl včera ráno dispečer Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka. „Ke sněžení se místy přidal i silný vítr, kvůli čemuž se tvořily menší sněhové jazyky. Situaci ale máme pod kontrolou,“ doplnil.

Sníh s deštěm se snesl i v nižších polohách. Udržel se ale jen chvíli. Vliv to mělo na nehodovost. Drobná kolize se včera ráno stala na silnici mezi Karlovými Vary ve směru na Bečov. Naštěstí se obešla bez zranění. Policisté i silničáři tam varují před namrzajícími mosty. Silničáři v místě proto instalovali varovné světelné dopravní značení. „To se rozsvítí v případě, že silnice začíná namrzat. Motoristé by tam měli být maximálně opatrní,“ upozornil dispečer Bulka.

Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové na Sokolovsku se zima zejména ve středních a nižších polohách ozvala podstatně dříve. „Sněžit začíná běžně až kolem desátého listopadu. Trvale pak až v jeho polovině,“ uvedl. Teploty se podle jeho slov budou dál pohybovat přes den kolem nuly až čtyř stupňů Celsia. „Ráno by si řidiči měli dát pozor na přízemní mrazy,“ dodal.

Před současným vývojem počasí varují i policisté. „Lidé by neměli otálet s výměnou letních pneumatik za zimní,“ konstatoval policejní mluvčí Pavel Valenta. A právě pneuservisy se nyní začínají plnit. „Řidiče sníh zaskočil, a tak hojně jezdí měnit gumy,“ sdělil majitel kraslického pneuservisu Michal Urban.