Plánovaná stávka v dopravě zatím nebude. Ministr financí Miroslav Kalousek ve středu odpoledne zástupcům odborů řekl, že prozatím stáhl z jednání vlády záměr zrušit daňové zvýhodnění některých zaměstnaneckých benefitů, především režijních jízdenek a stravenek. „Ano, skutečně jsme tuto informaci obdrželi a v současné době můžeme potvrdit, že stávka nebude,“ uvedl Vladimír Končal,předseda stávkového výboru odborářů služeb a dopravy Sokolov, který byl ustavenve středudopolednel.

Právě na výsledky jednání s ministrem financí Miroslavem Kalouskem odboráři celý den čekali. „Ministr, podle našich informací, stáhl návrh zákona o daních z příjmu a navíc se zavázal k tomu, že další verzi bude konzultovat právě s odboráři, aby podobné situaci předešel,“ doplnil Končal.
Odborářům se nelíbilo navrhované zrušení některých daňových výjimek. „Mezi ně patřily právě stravenky či zlevněné jízdné,“ uvedl.

Ještě ve středu dopoledne byli připraveni vstoupit do časově neomezené stávky také zaměstnanci Českých drah. „Je dobře, že se lidé ozývají. To, co se dnes děje, už není možné. Výhody škrtají zákonodárci jen u obyčejných lidí, sami mají také nezdaněné výhody,“ zlobila se pracovnice železniční stanice v Citicích Miluše Křížová. „Je přece vrchol, aby se platily daně z odběrů krve nebo se danilo oblečení pro vojáky. O stravenkách ani nemluvím,“ doplnila rozzlobeně.

Obavy z hrozící stávky železničářů také neskrývali lidé, kteří vlakové spoje využívají k cestě do zaměstnání. „Dojíždím do práce z Královského Poříčí do Sokolova. V případě stávky bych musel hledat jiný způsob, jak se do města dostanu. Byl by to pro mě opravdu problém,“ postěžoval si například Pavel Košina z Královského Poříčí.