Podle tiskového mluvčího krajských hasičů Martina Kasala museli hasiči několikrát vyjet například do Chodova. „Hasiči čerpali vodu ze sklepa, odklízeli spadlý strom a upevňovali uvolněnou skleněnou výplň na jednom z balkonů,“ sdělil. „Popadané stromy musely být odklízeny také kolem Rudolce a Noviny,“ dodal Kasal.

Podle meteorologa Rudolfa Kovaříka proletěla přes Krušné hory jedna ze silnějších bouřek. „Byla to náhlá průtrž, která zasáhla velkou část kraje. Vytvořilo se to samostatně v Německu a tato zvláštní linie přešla kolmo přes Krušné hory. Nejhorší situace byla na hřebenech hor a ve městech kolem Ohře, kde se objevily dokonce kroupy,“ řekl Kovařík s tím, že vítr dosahoval až 75 kilometrů v hodině.
„Spadlo od dvou do deseti milimetrů srážek, někde dokonce nezanedbatelných 13 milimetrů. V Chodově lítaly plastové židle a umělohmotné popelnice,“ dodal meteorolog.

I v dalších lokalitách zaznamenali lidé výrazné výkyvy počasí. „Byl to překvapivě silný vítr, který se přehnal rychle. Na pár okamžiků jsem dokonce vyšla před dům, abych si okusila jeho sílu na vlastní kůži. Rodiče mezitím sundali z parapetů muškáty, aby je vítr nesvrhl z okna a nikoho nezranily,“ řekla Tereza Ctiborová z Březové. (fil)