Už podruhé se redaktoři ze Sokolovského deníku zúčastnili předávání žurnalistických cen polsko-české soutěže PL-CZ Local Press Awards. Slavnostní ceremoniál se konal v prostorách novinářského klubu ve Varšavě. Šéfredaktor Milan Hloušek si do České republiky přivezl hlavní cenu kategorie Místní historie, kultura a kulturní dědictví. A to za článek ´Eva Erbenová ve čtrnácti letech uprchla z pochodu smrti, její maminka útrapy nepřežila´. Externí redaktor Filip Titlbach získal druhé místo ve čtenářském hlasování a uznání za nominaci do užšího výběru za reportáž z demonstrace proti uvěznění ruských punkerek z Pussy Riot. „Po úspěchu loňského ročníku soutěže a milých slovech, která jsme slyšeli od laureátů a účastníků, jsme se letos rozhodli projekt nejen zopakovat, ale také rozšířit pro elektronická média. Díky tomu jsme získali novou kvalitu i novináře – otevřela se tak další možnost oslovení konzumentů publicistiky nejen v dosahu daného média," uvedl prezident polského press clubu Marcin Lewicki.

Redaktoři Sokolovského deníku si získaných ocenění velice považují. „Když vám někdo poděkuje za vaši práci, tak to zahřeje na srdci. Nejvíce mě ale těší, že se nám podařilo vyzdvihnout témata, o kterých by se mělo hovořit a věnovat jim dostatečný prostor v médiích," řekl Milan Hloušek.
„Děkuji všem, kteří mě podpořili ve čtenářském hlasování, a zároveň si cením nominace do úzkého výběru nejlepších textů. Znamená to pro mě obrovskou motivaci v další práci pro noviny," reagoval Filip Titlbach.

Novinářská soutěž se má v příštím roce rozšířit na státy Visegrádské čtyřky. Do této skupiny patří Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko.

(fil, red)