„Jak už jsou Sokolovští zvyklí, v pátek projede městem dostavník, který bude páteční odpoledne 25. května doprovázet skupinu Tuláci,“ říká ředitel městského domu kultury Ladislav Sedláček.

V 15 hodin začnou společně u Hornického domu, po 16. hodině zahrají u obchodního centra Michal a své vystoupení zakončí na Starém náměstí.

Zde zároveň proběhne celý sobotní program. Ten zahájí v 15 hodin country band z českého západu Bankrot.

V 16 hodin je vystřídá kytarista a písničkář František Nedvěd, který společně s kapelou Tiebreak zahraje osvědčené nedvědovské hity i zahraniční rytmy bluegrass.

Májový folkový koncert kapely NaDen v krajkovském kostele sv. Petra a Pavla se stal beneficí pro Haničku.
OBRAZEM: Benefice pro Haničku

Po 17. hodině dorazí na pódium neméně známý folkový písničkář Miroslav Paleček, známý též jako bývalý člen divadla Semafor a kolega zpívajícího právníka Iva Jahelky. Na festivalu nemohou chybět ani držitelé Trampského Oskara, pověstní Roháči z Lokte. Početná kapela složená z Jitky, Ivana, Tondy, Ríši, Olči, Tomáše a Miloše vás dle slov Zdeňka Šmída osvěží svými písničkami jako sklenice piva na letním vandru od 18 hodin.

Celou slávu zakončí chebská country skupina Vopejkači, která startuje v 19 hodin a 15 minut.

„Vstup na dvoudenní festival je volný a užít si ho můžete stejně jako loni v poklidu na barevných lavičkách nebo v zápalu tance přímo před pódiem,“ dodal Sedláček.

Vladimír Suchan.
Taháky letošní sezony? Nohavica či Kryštof kemp