"Strážníci se zabývali více než šesti tisíci přestupky. Zpravidla se jednalo o porušení pravidel silničního provozu. Služeb Senior expresu, který také provozuje městská policie, loni využilo přes čtyři tisíce občanů. Ti se ve většině případů nechali odvézt k lékaři, případně na nákup do některého ze sokolovských obchodních center," potvrdil mluvčí sokolovské radnice Michal Švarc.

Mezi další doplňkové služby, které městská police obyvatelům Sokolova nabízí, patří například startování vozidel. Loni strážníci vyjížděli ke startování 330 krát.

V Chodově vystavují Schwarzeneggerovu zbraň a jiné ikonické rekvizity Hollywoodu
V Chodově vystavují Schwarzeneggerovu zbraň a jiné ikonické rekvizity Hollywoodu

"Další službou je obsluha tísňového tlačítka. O jeho přidělení si mohou zažádat senioři nebo držitelé ZTP/P a ZTP karet. Jedná se o telefon s tlačítkem, které je připevněné na ruce jako náramkové hodinky. V případě nehody je možní stisknutím tlačítka přivolat pomoc strážníků. Loni evidovala městská policie zhruba 30 takovýchto případů. Přibližně stejný počet lidí je k využívání této služby zaregistrovaný," konstatuje Švarc.

Městská policie provozuje i Záchytné zařízení Vránov, kam byla loni převezena necelá stovka odchycených psů. Ve většině případů byli pejsci opět vráceni původním majitelům. Na třicet z nich pak bylo dáno k adopci. Nechybí ani projekt zaměřený na práci s dlouhodobě nezaměstnanými, který se jmenuje Veřejná služba. Tou každoročně projde 25 až 30 osob, které se věnují úklidu ulic a parků. Pokud se osvědčili, mohli získat práci na plný úvazek v projektu Veřejně prospěšné práce. Ten už letos Úřad práce finančně nepodpoří. Úvazky pro šest nových pracovníků úklidu tak letos zaplatí město ze svého rozpočtu. Služba je součástí projektu Čisté město.

Policie, ilustrační foto.
Sedmdesátník naletěl bankovním podvodníkům, přišel o více než dvě stě tisíc

"Jeho účelem je zajistit úklid ve městě prostřednictvím lidí evidovaných na Úřadu práce, a tím je opětovně zapojit do pracovního procesu. Prostřednictvím Čistého města Sokolov neposkytuje jen uklizené ulice a parky, ale především nabízí cestu k sebevědomí a stabilní práci pro ty, kteří se snaží zlepšit svou životní situaci. Projekt, který organizuje Městská policie Sokolov, funguje s několika přestávkami od roku 2012," říká starosta Sokolova Petr Kubis.

Nepořádek, který je potřeba uklidit, lze nahlásit přes webový portál Čisté město. Jedná se především o černé skládky, odstavené autovraky nebo psí výkaly. Odkaz na webový formulář naleznou zájemci na webových stránkách města Sokolov.