Tanečníci teď pilně trénují, aby obhájili, nebo dokonce zlepšili své umístění. Pro prezentaci Sokolova si připravili taneční choreografii s názvem The Dolls. S ní by chtěli na mistrovství České republiky oslnit nejen porotu, ale i přihlížející publikum.


„Pro nás je účast na podobných soutěžích velmi důležitá. Můžeme předvést, co jsme se naučili. Uplatníme to, na čem pracujeme, a zároveň se můžeme i inspirovat. Street dance je tanec mnoha tváří, ukrývá v sobě mnoho tanečních, nejen hiphopových prvků," říká vedoucí sokolovského týmu Roman Krátký
Sokolovská skupina Beet Generation vznikla zhruba před dvěma lety, své kořeny má ale hodně hluboké. Při sokolovském domu kultury tančila už skupina XXL, která prezentovala podobné taneční prvky. Soubor trénoval šest let a za tu dobu nasbíral několik ocenění. Pro nedostatek žáků v posledních letech ale musel skončit.


Tanečník Roman Krátký, původní člen souboru, se nechtěl tance vzdát a své zkušenosti chtěl předat dál. Založil proto dnešní Beet Generation a zachoval tak městu soubor, který se věnuje hip hopu, street dance a brake dance. Duben a květen budou pro tanečníky plné tréninku a soustředění. Začátkem dubna je totiž čeká mistrovství České republiky. V květnu pak veřejnosti ukážou velkou taneční exhibici v sokolovském domě kultury. Program bude doslova nabitý tancem, a to v podání především sokolovských tanečníků i hostů z blízkého okolí. 

Klára Čurlinová