Cestovní ruch, investoři, mezinárodní filmový festival či nezaměstnanost. To jsou okruhy a témata, ve kterých chce nové vedení sokolovské radnice zlepšit spolupráci s lázeňskými Karlovými Vary. Doposud prý bližší spolupráce neexistovala. Hned první vlaštovkou bude návštěva delegace z pěti asijských zemí, kterou zaštítil Sokolov.

„Představa je taková, že my pomůžeme podobnými návštěvami lázeňskému městu v oblasti cestovního ruchu a oni na nás zase nasměrují případné investory. Chceme tak přitáhnout firmy do Sokolova a do Karlových Varů zase nové turisty," uvedl jednu z několika variant starosta Sokolova Jan Picka.

Jak upřesnil, Sokolov bude v dohledné době jakýmsi nositelem návštěvy pěti velvyslanců vzdálených asijských zemí, jako jsou Vietnam, Filipíny a další. Vedení Sokolova na návštěvě, mimo jiné, neopomene zmínit lázeňské město a jeho přednosti. Bude se prostě snažit nasměrovat možnou klientelu do Karlových Varů.
Od přílivu nových investorů si Sokolov slibuje možnost vzniku nových pracovních míst.

„Chceme právě proto restartovat vztahy mezi oběma sousedními městy. Doposud taková úzká spolupráce, jakou si představujeme, neprobíhala," konstatoval Picka. Zdůraznil také, že Sokolov začne vyjednávat například i s Ministerstvem průmyslu a obchodu a dalšími institucemi.

Jak řešit nezaměstnanost na Sokolovsku, nastínil při nedávné návštěvě Sokolova i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ten prohlásil, že náš region je blízko německého Saska a Bavorska. Podle něj je třeba více využít této šance. Napojení zdejší rychlostní silnice na německou silniční síť je podle Mládka pro rozvoj Karlovarského kraje možná důležitější než dostavba směrem na Prahu. „Investoři potřebují hlavně rychlé napojení na západní země," prohlásil v Sokolově Mládek.