Slavili už titul Mistr mistrů i úspěchy v celosvětovém měřítku. Přesto sokolovský taneční soubor Mirákl dokázal letos pokořit další metu. Na mistrovství České republiky v uměleckých tanečních disciplínách získali tanečníci a tanečnice během tří dnů deset mistrovských a deset vicemistrovských titulů, což se v historii souboru podařilo vůbec poprvé.

„Třídenní maraton poprvé spojil dohromady soutěž formací i malých skupin, včetně sól a duetů. Mezi dvěma tisíci tanečníky se ale zástupci taneční skupiny Mirákl neztratili," upozornila vedoucí a choreografka skupiny Andrea Burešová. „Se všemi formacemi jsme na republiku postoupili ze zemských kol, celkem jsme soutěžili s 26 choreografiemi v disciplínách modern, jazz a show dance. Deset titulů mistrů ČR a deset titulů vicemistrů během tří dnů je pro nás zatím největším úspěchem v historii skupiny. Zároveň tato vystoupení mají nominace na mistrovství světa," radovala se Burešová.

Mistrovství světa v show dance přitom proběhne v září v Praze, disciplíny jazz a modern dance najdou tradičně útočiště v polském městě Mikolajki. „Osobně smekám před profesionálními výkony svých tanečníků, někteří z nich během dne tančili i desetkrát a pokaždé předvedli výkon, který zaujal nejenom odbornou porotu, ale i diváky v sále. Zároveň jsem pyšná i na své nejstarší tanečnice, které kromě vlastních choreografií pomáhají také se stavbou vystoupení pro mladší svěřence Miráklu. Poděkování patří také naší domovské scéně v MDK Sokolov za skvělé tréninkové podmínky," dodala Burešová.