Kam zmizelo osm milionů z trezoru Sokolovské bytové? To nyní zjišťuje soud v Sokolově. Obžalovaní jsou bývalá pokladní společnosti Blanka Prokešová a ekonom Václav Pursch. Jejich tvrzení o události se ale rozcházejí. Pokladní tvrdí, že z trezoru vzala 4,5 milionu korun, které si půjčil Pursch a už je nevrátil. Ekonom Sokolovské bytové odmítl vypovídat během vyšetřování i u soudu. Včera během prvního líčení jen reagoval na výpověď Prokešové tak, že nic z jejího tvrzení není pravda. „Jsou to absolutní lži,“ řekl doslova.
Na nesrovnalosti v pokladně se přišlo v červnu loňského roku. Stále totiž nebyla hotová inventura pokladny za rok 2005, prokurista Karel Rambousek proto nařídil okamžitou mimořádnou inventuru. Po tomto nařízení pokladní utekla ze svého pracoviště, nechala zde dokonce i svou kabelku a už se nevrátila. Spočítáním hotovosti se pak zjistilo, že chybí osm milionů korun.
„Společně na svém pracovišti a po vzájemné dohodě vzala hlavní pokladní z trezoru 4,5 milionu korun a předala je ekonomovi v jeho kanceláři. Její nadřízený je použil pro svou vlastní potřebu a dosud je nevrátil,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Dana Woydichová s tím, že oba jsou obžalovaní z trestného činu zpronevěry ve výši 4,5 milionu korun. Protože ale v pokladně chybělo osm milionů, k žalobě se přidala ještě Sokolovská bytová.