Slavnostní předání cen nejlepším Mladým chemikům v Karlovarském kraji za rok 2023 se uskutečnilo v pátek 23. února právě v sokolovské chemičce Synthomer. Dva nejlepší chemici z Karlovarského a Plzeňského kraje se zúčastní 13. června celostátního finále v Pardubicích.

„Gratulujeme nejlepším mladým chemikům a velice nás těší, že vítězka Kateřina Patriková je právě z naší partnerské 6. Základní školy v Sokolově. Naše velké poděkování patří také všem vyučujícím chemie, kteří inspirují a motivují své žáky k dalšímu studiu a kariéře na poli chemie a přírodních věd,“ uvedl Milan Brejchal, výkonný ředitel společnosti Synthomer, který je partnerem soutěže.

Zemědělci z Karlovarského kraje se připojili k protestní akci
Protestující sedláci v kraji vyzývají vládu k rovným podmínkám v EU

„Soutěž Mladý chemik v Karlovarském kraji podporuje zájem o chemii mezi mladými lidmi a motivuje žáky základních škol objevovat fascinující svět chemie. Naše škola, která jako jediná v Karlovarském kraji vzdělává žáky v oboru Aplikovaná chemie, dlouhodobě spolupracuje s učiteli základních škol, poskytuje zázemí soutěže, podílí se na přípravě testových i laboratorních úloh. Soutěžící tak prokazují své teoretické znalosti a následně také praktické dovednosti v chemické laboratoři. A dnes měli vítězové jedinečnou příležitost nahlédnout do skutečného světa chemie díky exkurzi do výrobních provozů sokolovské chemičky Synthomer,“ dodala jako zástupce koordinátora soutěže, Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary, Jana Bourová.