Soutěž škol z oboru elektro od firmy Kopos a ABB – studenti ISŠTE SOKOLOV skončili na skvělém druhém místě. Ve středu 5.12. 2007 se v Plzni konal další ročník soutěže pro elektro obory z různých škol ze západních Čech.

Minulý ročník se konal u nás, na ISŠTE Sokolov. Sponzorem je firma Kopos, která vyrábí lišty a trubky na rozvody el. energie, a firma ABB, která vyrábí velmi kvalitní spínací a vypínací el. přístroje.

Naši studenti do Plzně přijeli již v úterý spolu s mistrovou paní Petrusovou a se zástupcem ředitele panem Novákem a ubytovali se v domě mládeže. Čekala je jídelna s vlastní obsluhou a výborným jídlem.

Samotná soutěž se konala ve středu ráno od 8 hodin, kdy bylo zahájení, představení sponzorů a pořadatelů. Poté proběhlo přidělení manuálů jednotlivým družstvům, které obsahovaly i test, a rozdělila se pracoviště.

V 9 hodin se začalo soutěžit-pracovat na díle. Pro pedagogický sbor byla připravená exkurze. Soutěžící dostali pracoviště, které bylo situované do rohu a bylo ze sádrokartonu. Nářadí si každý tým přivezl vlastní a pomocí něj se snažil o co nejlepší vzhled a funkčnost elektro rozvodů. Naše škola byla nejlépe vybavená i dvěma aku-vrtačkami.

Bylo jen 6 týmů, jelikož jedni nedorazili. Hodnotil se test, vzhled, funkčnost, úprava zapojení, rozmístění a neponičení přístrojů. Naši studenti ze třídy 3.E, František Smrž a David Chlup, vybojovali pěkné druhé místo.
Bodový rozdíl nebyl velký a žádný z týmů neodešel s prázdnou. Vyhrálo družstvo z Plzně, a to hlavně díky jejich větší zkušenosti s daným materiálem.