Přípravu na noční světelnou šou ohňostrojů provázela bezpečnostní opatření. Pracovní prostor ohraničovala páska se zákazem vstupu. Pracovní tým totiž používá na přípravu jednoho ohňostroje zhruba 250 kilogramů nebezpečných pyrotechnických složí.

„Náš čtyřčlenný tým pracuje na přípravě ohňostroje šest až sedm hodin. Samotná světelná šou pak trvá šest minut třicet vteřin,“ potvrdil Pawel Nowaczek z polského města Lubań. Zde v Česku vystupují prý poprvé, ale mejsou žádnými nováčky. Firma má dvacetiletou tradici, on sám u ní pracuje patnáct let. Mají za sebou nespočet akcí především v rodném Polsku a počíná si proto jako zkušený mazák. Spoléhá se i na špičkovou techniku, kterou disponují.

„Máme systém Firemaster, který používají firmy při největších podobných festivalech na světě, včetně olympiád,“ pochlubil se Nowaczek. Je prý spolehlivý a garantuje nejen bezpečnost, ale i ideální synchronizaci muziky se světelnou šou i v případě nepříznivého počasí. Trio soutěžících doplnily týmy z Čech a Slovenska. Letos připravili organizátoři velkolepou rodinnou zábavu Hurá prázdniny dvoudenní. V pátek například vodní fontánu s ohňostroji, letní kino a stanové městečko. V sobotu se zájemci vznesli vrtulníkem, bavili se při různých atrakcích a večer zahrály kapely v čele s rockerem Vildou Čokem. „V sobotu vyšlo počasí takže supr,“ zhodnotil akci jeden z diváků.